Your browser version is outdated. We recommend that you update your browser to the latest version.

Hukuk dünya için geçerli olup diğer dünyada olmadığını düşünüyor isen yanılıyorsunuz. Siz yokken de hukuk vardi Hukuk ilk cocuk dunyaya geldiginden bu yana olan ve son kisi oldukten sonrada devam edecek olan halk dilinde yazili ama konusarak anlasilabilen gibi gorunup sayfalarca yazilsada bitemeyecek birseydir. Hukuk adindan da anlasildigi uzere Adaleti iyiligi temsil eder. Bir hukukcu eger ailesi ile sorun yasiyor ise herkesle sorun yasayabilir dersek yalan soylemis oluruz kisinin surekli insanlarla sorun yasamasinin sebebi hak etmedigindendir birseyi hak etmek icin ise zaman ayirmak deger vermek sevmem ve en onemlisi ise nefret etmekten gelir. Nefret ile sevmek arasinda hicbir fark yoktur. Ikiside bir durumdan ibarettir. Gercek hukukcular olasi durumlarda hukum getirip olayi kabul ettirenlerdir. Buna biz gercek sevenler diyebiliriz.Sizi en cok sevecek olan kucukken Bir cocuga sordugunuzda buyuyunce ne olmak istersin dedikleri zaman hakim olmak istiyorum diyen cocuklardan bulmak lazim. Her zaman ilk soylenen gecerlidir. Hatamiz konusmaktan ve dusunmekten ibaret gibi gorunsede olay gercekten sevmekte oldugunu biliyorum bu sebeple bu dunyada en onemli sey sizi gercekten siz oldugunuz icin sevebilen sizi her gecen gun daha cok seven ve sesinizi saatlerce dinleyebilen sizi dinlemese de sizi guldurebilen birini bulmak yolda yururken define bulmak gibi birsey olsa gerek. Hayatin baslangic noktasi 0 oldugunu dusunebilirsek hayatin sonundaki rakamin donup dolasip 0 a gelecegini anlayacaksiniz. Pi sayisina benzer ask sonsuzluga gittigini soylerler acaba gercekten sonsuzluga mi gidiyor? Hicbirseyin dogruluguna karar verecek olanin siz oldugunu mu dusunuyorsunuz? Gerekirse kurumsal danismanimiz size yardimci olacaktir, ersan.net business class müşteri hizmetlerine hosgeldiniz dahili numarayi biliyor iseniz lutfen dahiliden arayiniz suanda mesgul oldugumu dusunuyorum hayat zor dusunurken yazmak kolay olmasa ? Ah o gemide bende olsaydim sicak denizlere yelken atsaydim diyemeyenlerden olmamak icin susalim.

Susma sustukça sıra size asla gelmeyecek çünkü bu yollar yokuş aşağı olup frenlerimize dikkat etmemiz lazım..

Peki madem öyle bizim Hukuk sisteminde düşüncelerimizi yazalım. Dünya üzerinde Anayasası olmayan ingiltereyi örnek aldığımız için değil sadece olması gerekli olduğu için yazıyoruz.

Anayasa adı üzerinde Analarımız için geçerli olup bizim yasamız Babayasadır. Baba yasa nedir? Baba kelimesi ancak bir anne ile birlikte kullanıldığında geçerli olabileceğinden kaynaklıdır ki Anayasamız = İnsan'dır. İnsan bu dünyanın sonu olduğu için herşey insanlar içinken yüzlerce yasaya gerek olmadığından bahsettiğimiz doğrudur. Şimdi size soruyorum herkes kurallara uyarsa herkes mutlu olursa kimse ceza işler mi? Peki biz bu anayasayı kaldırsak yerine baba yasa getirsek nasıl olur? Mutlaka buna tepkisi olacak kişilerin olduğu gibi mantıklı gelenlerde olacaktır. İşte bilmeniz gereken şudur ki bir insan ceza alıp hapishaneye gittiyse artık o insanı bir nevi öldürmüş oluyoruz. Peki şöyle bir düşünce akıllara gelecektir kardeşim iyi o zaman herkes kuralları çiğnesin sonra ne olacak diyebilirsiniz.Anayasamız geçerli iken içeriye giren mahkumlar süreleri bittikten sonra ceza evinden çıkıyorlar ve aynı suçu tekrar işliyorlar? Peki insan öldürmenin bu kadar basit olduğu bir zamandayız. Bu nedenle öncelikle içerideki kötüleri temizlemek ile yola başlayabiliriz. Peki kötüleri nasıl temizleyeceksiniz diye düşünebilirsiniz, bir insanın temizlenebilmesi için öncelikle banyo yapması ve abdest alması gerekmektedir, nasıl abdest alacak konusuna gelince niyet ettim Allah rızası için Abdest almaya yada Gusül abdesti almaya diycek ve önce güzelce bir temizlenecek. Sonrasında ise içerideki mahkumların başına camilerdeki imamlarımızdan gönderilerek Kuranı kerimin 600 sayfasını ezberleyecek ve hafız olduktan sonra dışarı çıkmaya hak kazanacak olduğundan bahsettiğim doğrudur. Yani temizlik imandan gemi limandan meselesi. Anlamak da zorluk çekmiş olabilirsiniz ancak eğer temizlik istiyorsak kökten temizlik yapmalıyız. İçerideki tüm ceza evlerindeki suçluların Allah'ın varlığından haberi olması gerekli ki bir daha suç işlemesin. Diyeceksiniz ki adam tecavüzcü bu adam Kuranı öğrense ne yazar diye düşünebilirsiniz.Sırf bu nedenle bende şunu belirtiyorum Kuranı bilmeleri birşeyi değiştirmez Kuranı ezberleyecek olmalarından bahsettiğim doğrudur. İçeride yapacak işleri yok hertürlü ezberler  diyeceksiniz o işi Allah kolaylaştırdı ancak bir insan hapisanede onu ezberleyip yaşarsa birdaha yapmış olduklarını tekrar yapmayacağı anlamına gelmesede en azından zoru başarmış olurlar ve %100 olmasada %99,9 düzeleneceğine inanıyorum. İlahi adaleti Allaha bırakmamız gerektiğinden bahsediyorum. Allah insanlara olaylarla yaklaşır. O yüzden eğer bir insanı kazanmak istiyorsak bunu ancak Allah'a bırakarak yapabiliriz. Çünkü Allah herşeyi gören bilen ve hikmet sahibidir.